Jak zaatakować konia

Przerzucenie konia przed wsiadaniem na jeźdźca pozwoli mu się rozgrzać, umożliwiając sprawdzenie kulawizny (nie ma nic bardziej czasochłonnego podczas rzucania konia niż osiadanie konia na koniu, aby zdać sobie sprawę, że koń jest kulawy). Ważne jest również, aby jeździec wykonujący ćwiczenia skaczące upewniał się, że koń nie jest świeży (pobudliwy).

Jak zaatakować konia w ramach przygotowań do jeźdźca

Bardzo ważne jest rozgrzanie konia na lonży przed zamontowaniem jeźdźca gotowego do ćwiczeń w lonży.

Przerzucenie konia przed wsiadaniem na jeźdźca pozwoli mu się rozgrzać, umożliwiając sprawdzenie kulawizny (nie ma nic bardziej czasochłonnego podczas rzucania konia niż osiadanie konia na koniu, aby zdać sobie sprawę, że koń jest kulawy). Ważne jest również, aby jeździec wykonujący ćwiczenia skaczące upewniał się, że koń nie jest świeży (pobudliwy).

Koń musi być skaczony w stępie, kłusie i galopie (nawet jeśli jeździec nie będzie galopował), dzięki czemu upewnisz się, że koń odpowie na twoje polecenia i będzie kontrolowany we wszystkich trzech krokach.

Jeśli zamierzasz użyć wodzy, kiedy jeździec wsiada, musisz ogrzać konia za pomocą wodze bocznej, znowu ze względów bezpieczeństwa: aby upewnić się, że koń będzie pracował spokojnie z wodze bocznej, nie jest dobrze aby wypróbować tę teorię, gdy jeździ się na koniu.

Jeśli chodzi o trening konia, dobrze jest rzucić konia w obu kierunkach (tzn. Równomiernie ćwiczyć grupy mięśni po obu stronach konia), jednak wskoczyć na konia w obu kierunkach w trzydziestominutowej lekcji jest czasochłonne, więc chyba że koń jest szczególnie świeży lub jeśli spodziewasz się kulawizny, skakanie przez wszystkie trzy kroki w jednym kierunku powinno być odpowiednie.

Podczas rzucania się na konia upewnij się, że jeździec czeka poza obszarem do rzucania i nie zwisa ani nie siedzi na płocie. Powodem tego jest to, że jeśli jeździec czeka na arenie, istnieje ryzyko, że koń może na nie przejechać lub rzucić się na nich podczas przejazdu. Mogą również zostać ranni w wyniku zawieszenia się lub upadku z ogrodzenia. Ponadto nie jest dobrym pomysłem, aby jeździec stał z tobą na środku podczas rzucania się, ponieważ łatwo jest stracić świadomość, gdzie znajdują się wokół ciebie.

Procedury bezpieczeństwa dla koni lonżujących w ramach przygotowań dla jeźdźca:

1. Upewnij się, że brama do areny jest zamknięta i skieruj jeźdźca w odpowiednie i bezpieczne miejsce, aby poczekał, aż skończysz.

 

2. Konie powinny być osiodłane i umocowane (z lub bez lonży i wodze boczne). Zamocuj lonżę (jeśli nie jest jeszcze przymocowana).

3. Zabezpiecz wodze, aby koń opuścił głowę i nie zaplątał się w nie. Można to zrobić na kilka sposobów

 

4. Odpiąć wodze, owinąć je wokół szyi koni (wokół przełyku), a następnie zapiąć je wokół siebie

 

5. Jeśli siodło ma wodzę małpą / uchwyt (pasek, który jest przymocowany na głowicy siodła), wodze można rozpiąć, a następnie ponownie zapiąć wokół uchwytu małpy, a następnie przekręcić wodze i przepuścić przez nie gardło, aby je zatrzymać. z dala od nóg koni.

 

6. Sprawdź jędrność obwodu.

 

7. Zabezpiecz strzemiona, aby się nie rozwinęły i nie uderzyły łokciami koni. Można to zrobić na kilka sposobów

a) pozostawić strzemiona i położyć je na siedzeniu siodła (jest to szybkie i łatwe, ale cofnęły się, gdy koń jest w ruchu)

b) Pozostaw strzemię wystające do góry, weź pętlę ze skóry strzemienia i przełóż ją pod górną część skóry (teraz będzie się owijać wokół żelazka strzemion i pod górną skórą strzemienia), a następnie nawlecz tylny koniec strzemienia skórę przez pętelkę skóry strzemienia i wepchnij ją z powrotem przez uchwyt na siodle.

 

8. Zamocuj wodze boczne. Najpierw na zewnątrz, potem w środku. (Jeśli masz zamiar rzucić konia na lewą wodzę (tj. Na lewą stronę), wtedy przyczepisz prawą boczną wodzę przed lewą. (Alternatywnie konia można najpierw rozgrzać bez wodze bocznej, a następnie bocznym- lejce).

 

9. Kiedy zsuniesz konia, upewnij się, że koń odsuwa się od ciebie, a nie ty odsuwasz się od konia. Nigdy nie chodź do tyłu, kiedy uczysz lub rzucasz.

 

10. Pozostaw koniowi odpowiednią ilość czasu na rozgrzanie się w każdym tempie przed przejściem na szybsze tempo.

 

11. Wydawaj głośne, wyraźne polecenia głosowe (tj. „Kłusuj” i „whoa”), a następnie machnięciem biczem, gdy koń nie reaguje. Zachęcaj konia do pójścia naprzód, abyś wiedział, czy koń zareaguje lub będzie świeży w odpowiedzi.

 

12. Podczas rzucania się na konia, bicz i lonży powinny uformować z tobą trójkąt. Wodze lonży nigdy nie powinno dotykać ziemi, a bicz lonży powinien być skierowany w stronę stawu skokowego podczas ruchu.