Wskazówki dotyczące jazdy konnej dla własnego bezpieczeństwa i przyjemności

Wskazówki dotyczące jazdy konnej pomogą ci cieszyć się jazdą na zwierzęciu. Są to również wskazówki, które pomogą ci zachować bezpieczeństwo podczas jazdy.

Jazda konna to wspaniałe doświadczenie, gdy nauczysz się robić to poprawnie. Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących jazdy konnej, które mogą pomóc Ci zagwarantować bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy konnym przyjacielem. Równowaga i postawa Kiedy siedzisz na zwierzęciu, musisz określić, gdzie czujesz się najbardziej zrównoważony. Część, w której plecy mogą być wydrążone i gdzie zaczynają się biodra, w jakiś sposób posłuży jako amortyzator. Jest to obszar, który potrzebuje elastyczności i będzie się poruszał wraz z ruchem konia.

Wskazówki do zapamiętania

Twoje kostki, kolana, ramiona i szyja powinny być luźne. Kontynuując ćwiczenia, będziesz bardziej swobodny podczas jazdy konnej. Kiedy jedziesz w niewłaściwej pozycji i równowadze, poczujesz się niekomfortowo i obolały. Twoje ramiona i głowa muszą być podniesione. Musisz usiąść prosto lub lekko pochylić się do tyłu. Ta pozycja na koniu pomoże ci zachować bezpieczeństwo podczas jazdy. Jeśli pochylasz się do przodu, a zwierzę kozła, jedynym miejscem, w którym prawdopodobnie skończysz, jest ziemia.

Ostrożnie podczas wysiadania Należy zachować ostrożność podczas obchodzenia się z koniem, nawet podczas jazdy. Wypadki się zdarzają. Zwierzę może się potknąć i możesz zostać wyrzucony. Najlepszym sposobem radzenia sobie z tym jest podążanie za instynktem. Jeśli czujesz, że koń nie czuł się dobrze w chwili, gdy na niego wsiadasz, zejdź już, aby spróbować ponownie się przegrupować. Jeśli drugi montaż nadal wydaje się niewłaściwy, najlepiej po prostu wznowić jazdę następnego dnia. Pomoże to zapewnić zarówno tobie, jak i twojemu koniowi bezpieczeństwo., Ale nie dyktuj Podczas jazdy na koniu musisz również wziąć pod uwagę to, co zwierzę myśli i myśli o tym, co chcesz zrobić.

Jazda konna dla bystrzakówW

Załóżmy, że jesteś na miejscu konia, prawdopodobnie nie chciałbyś nosić jeźdźca na plecach, gdy dzień jest tak gorący. Pamiętaj, że jako jeździec jesteś liderem zwierzęcia. Skieruj zwierzę na to, co musi zrobić, w najlepszy możliwy sposób. Konie są w rzeczywistości lepszymi uczniami niż ludzie, ponieważ mogą uczyć się osiem razy szybciej niż ludzie. Powtarzanie nie jest kluczem, ale różnorodnością. Zawsze bierz pod uwagę ograniczenia i odczucia swojego konia dla każdego polecenia, które chcesz wykonać. O ile to możliwe, musisz uszczęśliwić zwierzę, aby było ci posłuszne.

Obcasy trzymane w dół Jest to bardzo ważne w jeździe konnej. Gdy pięty pozostaną w dół, staniesz się bardziej bezpieczny. Co najważniejsze, ta pozycja pięty zapobiega również zaczepieniu stóp o strzemię w przypadku, gdy koń się wystraszy lub zaskoczy. Odpowiednie koła zębate Rodzaj sprzętu do jazdy będzie bardzo zależał od celu jazdy. Na przykład strzemiona skórzane z nylonu są najlepsze do gier, w których wymagana jest prędkość. Ten rodzaj sprzętu może wytrzymać zużycie, ponieważ jest mocny i wytrzymały.