Trzy najlepsze triki Właściciele koni mogą wykorzystać do odsłonięcia kwaśnego konia

Minęły tygodnie, odkąd jeździłeś. Teraz masz czas na jazdę po południu i nikt cię nie powstrzyma. Podekscytowany, osiodłujesz konia i wsiadasz na niego. Dostajesz się około 50 stóp od stodoły, a twój koń odwraca się i wraca – i nie możesz go powstrzymać. Dlaczego? Masz zepsutego konia ze stodoły. Jest to częsty scenariusz dla początkujących właścicieli koni.

Hodowla koni: inwestycje w galopie

Oto trzy najlepsze sztuczki, które pomogą rozwiązać problem kwaśnej stodoły.

Naucz konia, że ​​masz nad nim kontrolę. Gdy tylko twój koń przyjdzie mu do głowy, że możesz zmusić go do robienia tego, co chcesz, masz nad nim kontrolę i możesz w ten sposób zmusić go do opuszczenia stodoły. Jednym ze sposobów uzyskania nad nim kontroli jest użycie techniki treningowej zwanej dublowaniem. Kiedy podwajasz konia, uczysz go, że możesz go kontrolować.

Nie trwa długo, zanim twój koń będzie wiedział, że możesz go kontrolować. Należy jednak zachować ostrożność podczas podwojenia. Jeśli robisz to zbyt wiele naraz, możesz to zrobić. Twój koń może być tak wrażliwy na to, że to robisz, że może spróbować to przewidzieć. Jeśli zobaczy, że twoje ręce wykonują najmniejszy ruch, który wygląda, jakbyś miał go podwoić, może się podwoić. Dlatego podwój go cztery do sześciu razy dziennie po obu stronach. Szybko się dowie, że masz kontrolę.

Pomoc hodowcy – Howrse

Następną rzeczą, którą możesz wypróbować, jest to: Spraw, aby robiąc coś złego, nie było łatwo, i uczyń to naprawdę łatwym. Oto co mam na myśli. Jakiś czas temu mój koń nie chciał opuszczać znajomych ani stodoły. Odsunęlibyśmy się na około 100 stóp, a ona odwróciła się i rzuciła do tyłu. Zatrzymała się przed stodołą, oczekując, że zejdę, zdejmie siodło i hals, i włoży ją z powrotem do zagrody.

Przy mojej stodole są dwa stosy siana. Między nimi jest wystarczająco duża przestrzeń, aby przejść i zrobić ósemki wokół stosów siana. Więc za każdym razem, gdy wraca, zmuszam ją do pracy, pracy i pracy nad bieganiem ósemki wokół tych stosów siana. Następnie przetestowałem ją, aby sprawdzić, czy ma dość i opuści teren.

Pierwsze siedem razy pobiegła z powrotem. Za każdym razem, gdy wracaliśmy do stodoły, biegaliśmy coraz więcej okrążeń wokół stosów siana. Mogłem powiedzieć, że się męczy. Ale po raz ósmy odszedłem od stogów siana, zauważyłem, że poszła na wiele sposobów, zanim się odwróciła.

Kiedy wróciliśmy ponownie, popędziliśmy więcej ósemek. Tylko tym razem mogłem powiedzieć, że nie musieliśmy robić zbyt wiele. Wyprowadziłem ją z dala od robienia ósemek i nagle miałem konia, który uznał, że o wiele fajniej jest iść na spacer od stodoły, niż robić garść zgniłych ósemek. Tego dnia mieliśmy fajną jazdę i nie spieszyła się z powrotem do domu.

Ostatnią rzeczą do zrobienia jest to: jazda. Jeździć dużo. Nie czekaj przez tygodnie lub miesiące pomiędzy jazdą. Staraj się jeździć co najmniej raz w tygodniu przez trzy lub cztery godziny. Najlepiej jest jeździć przynajmniej dwa razy w tygodniu przez kilka godzin. (Idealnie, powinieneś jeździć codziennie. Ale trudno to zrobić z dzisiejszymi ograniczeniami czasowymi) Robiąc to, że twój koń dostanie się do jego mózgu, że zamierzasz jeździć i on opuści stodołę i nie będzie kłótni. W rzeczywistości, jeśli chcesz mieć świetnego konia, największą tajemnicą jest: Jedź do diabła z nim!

Więc jeśli twój koń jest zepsuty, możesz spróbować go podwoić, aby pokazać, że masz kontrolę. Następną rzeczą, którą możesz wypróbować, jest utrudnienie niewłaściwej i właściwej rzeczy. Niech mu trudno jest zrobić coś niewłaściwego i bardzo przyjemnie zrobić coś dobrego. I wreszcie: za darmo, często jeździć konno. Dwa do trzech razy w tygodniu, jeśli to możliwe.